Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shiten 14 ndėrmarrje shoqėrore pėr 8.7 milionė euro


Prishtinė, 9 shkurt - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) ka shitur 14 ndėrmarrje shoqėrore tė valės sė dhjetė tė privatizimit pėr mbi 8.7 milionė euro. Pėr privatizimin e ndėrmarrjeve tė rrethit tė dhjetė tė privatizimit pati gjithsej 93 oferta. Ēmimin mė tė lartė prej 2 milionė euro, nga tė gjitha ndėrmarrjet e kėtij rundi tė privatizimit e ka fituar ndėrmarrja "Rahoveci" nė Rahovec.

Pėr Industrinė e Duhanit nė Gjilan, e cila privatizohet me metodėn spin-off special, njė ofertues ka ofruar ēmimin mė tė lartė - 1.4 milionė euro dhe investime tė garantuara prej 5.6 milionė euro dhe punėsimin e 799 punėtorėve.

Interesimi mė i madh i investitorėve ishte pėr barnatoren popullore nė Ferizaj, pėr tė cilėn ishin paraqitur 26 oferta.

Mexhit Merovci nga Mitrovica ka blerė restorantin "Parajsa" nė Mitrovicė pėr 91 mijė euro. Mexhit Haxhimusa nga Ferizaj ka blerė "Stacionin e Veterinarisė" nė Ferizaj pėr 240 mijė euro. Ndėrsa kompania "Toni Komerc" ka blerė depon "IMB" nė Vushtrri pėr 211 mijė euro.

Nė kėtė rreth tė privatizimit pėr mbi 413 mijė euro, ėshtė shitur motel "Dardania" nė Pejė, ndėrmarrja "Krikos" nė Prishtinė ėshtė shitur pėr mbi 485 mijė euro, derisa ndėrmarrja "Energomontimi" nė Prishtinė, pėr tė cilėn kishte shtatė oferta ėshtė shitur pėr 850 mijė euro.

Nga qyteti i Ferizajt, ėshtė shitur ndėrmarrja "Autoremont" pėr 861 mijė euro, ndėrmarrja Veglat dhe Aparatet pėr tė cilėn ishin 9 oferta, ėshtė shitur pėr 1.3 milionė euro, Barnatorja popullore nė Ferizaj ėshtė shitur pėr mbi 613 mijė euro.

Gjashtė oferta ishin pėr ndėrmarrjen "Standard" nė Istog, fitues i pėrkohshėm i sė cilės ishte investitori nėn shifrėn P37 i cili ofroi 411 mijė euro, pėr ndėrmarrjen "Kaolini" ishin vetėm tri oferta dhe ajo u shit pėr 109 mijė euro.

Nga qyteti i Prizrenit ishte ndėrmarrja "Liria - Nėna Tereza", e cila u shit pėr 250 mijė euro.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail