Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Busek propozon zonėn tregtare tė Ballkanit


Prishtinė, 2 shkurt 2006 - Bashkėpunimi i Kroacisė nė krijimin e paqes dhe stabilitetit nė rajonin e Evropės Juglindore, madje edhe pėrforcimi i tregtisė sė ndėrsjelltė, jo vetėm qė nuk do ta ngadalėsojnė, por do ta pėrshpejtojnė rrugėn e Kroacisė drejt Bashkimit Evropian, ka thėnė kryeministri kroat Ivo Sanader, pas takimit me koordinuesin e posaēėm tė Paktit pėr Stabilitet tė Evropės Juglindore Erhad Busek.

Sanader ka shtuar se qėllimi kryesor i tė gjitha inciativave ndaj rajonit tė Evropės Juglindore ėshtė krijimi i njė politike stabile nė rajon, por edhe pėrmirėsimi i kushteve pėr tregti.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail