Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Vdiq Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova


Prishtinė, 21 janar, 2006 - Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova, vdiq sot nė moshėn 61 vjeēare, tha njė zyrtar i afėrt me presidentin. Rugova 61-vjeēar vuante nga kanceri nė mushkėri.

Zyrtari dha kėtė deklaratė nė kushte anonimiteti, sepse nuk ishte i autorizuar tė bėjė publike vdekjen e presidentit.

Rugova, qė pėrfaqėsoi pėrpjekjet e shqiptarėve etnikė pėr pavarėsi, u disagnostifikua me kancer tė mushkėrive nė shtator tė vitit tė kaluar.

Vdekja e presidentit Rugova ėshtė konfirmuar nė ndėrkohė edhe nė raportet e medieve vendore dhe atyre ndėrkombėtare.

Nė Kosovė dhe diasporė mbretėron pikėllim i thellė me rastin e vdekjes sė udhėheqėsit shumėvjeēar tė shqiptarėve tė Kosovės.
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail