Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

BB ka ndarė 15 milionė dollarė pėr Kosovėn


Prishtinė, 14 janar 2006 - Pėr vitin 2006 Banka Botėrore ka ndarė 15 milionė dollarė pėr zbatimin e projekteve tė cilat mundėsojnė arritjen e zhvillimit ekonomik nė Kosovė dhe krijimin e vendeve tė reja tė punės. Ky institucion zbatimin e kėtyre projekteve e fillon me programe tė veēanta nė fushėn e energjetikės, nė zhvillimin e bizneseve dhe nė menaxhimin e shėrbimeve publike, ka thėnė Kathan Shankar, udhėheqės i Zyrės sė Bankės Botėrore nė Kosovė nė njė takim me gazetarė. Ai ka shtuar se nė kėtė projekt janė tė pėrfshira pesė vende tė rajonit Kosova, Shqipėria, Maqedonia, Mali i Zi, Bosnja e Hercegovina dhe Serbia.

Pėrfaqėsuesit e Bankės Botėrore thanė se megjithatė pengesa kryesore pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės mbetet niveli i lartė i papunėsisė, veēanėrisht tek tė rinjtė tė cilėt pas aftėsimit universitar kėrkojnė rrugėdalje jashtė Kosovės.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail