Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

ART ndalon Mobtelin serb


Prishtinė, 9 janar 2005 - Autoriteti Rregullator i Telefonisė nė Kosovė do tė bllokojė transmetuesit e kompanisė sė telefonisė mobile Mobtel, pasi kompania serbe ka vepruar nė mėnyrė tė paligjshme deri tani nė territorin e Kosovės.

Mobtel mbulon afro 70% tė territorit tė Kosovės derisa Kosova ka humbur miliona euro nga ky aktivitet i paligjshėm. Agjencitė e lajmeve thonė se MOBTEL nė Kosovė ka mbi 100 mijė pėrdorues. Mirėpo, pse ėshtė pritur njė kohė kaq tė gjatė pėr t’u bllokuar aktiviteti i paligjshėm i Mobtelit nė Kosovė, ndoshta shpjegimi mund tė nxirret nga disa ndodhi tė fundit nė Beograd.

Sikundėr njofton Radio Evropa e Lirė, duke cituar tė pėrditshmen beogradase “Blic”, qė nga dita e enjte policia e cila po heton tė gjitha kontratat kontestuese tė Mobtel-it, ka zbuluar njė listė tė gjykatėsve tė cilėt vite me radhė janė paguar nga Bogoljub Kariqi, nė mesin e tė cilėve mė sė shumti ka gjykatės tė Gjykatės Supreme dhe asaj tė Tregtisė.

Mė tutje, duke cituar tė njėjtėn gazetė, po behėn pėrgatitje pėr njė aksion tė madh tė arrestimit tė gjykatėsve tė korruptuar nė ē’drejtim do tė ndihmojnė edhe “incizimet e pagesave tė sajuara nga vetė Kariqi, nė mėnyrė qė t’i mbajė nė grusht gjykatėsit e vet”.

ECIKS / Radio Kosova
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail