Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

UNMIK dėshiron ta ruajė monopolin e PTK-sė

Prishtinė, 26 dhjetor 2005 - Kundėrshtimi i ekspertizės apo vlerėsimit tė tenderit tė operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nga administrata ndėrkombėtare, tregon se ata dėshirojnė tė ruajnė monopolin e Postės dhe Telekomunikacionit tė Kosovės (PTK), vlerėsuan tė shtunėn pėr KosovaLive zyrtarė tė lartė tė ART-sė.

Anton Berisha, kryetar i Autoritetit Rregullator tė Telekomunikacionit (ART), i tha tė shtunėn KosovaLive se ekspertizėn nuk mund ta kundėrshtojė askush nė botė.

“UNMIK-u ka kompetenca dhe mund tė marrė vendime, mirėpo ekspertiza ndėrkombėtare ėshtė thjesht njė sqarim pėr institucionin e qeverisė nė raport me procesin dhe me ART-nė”, tha Berisha.

Zyrtarė tė UNMIK-ut, ndėrkaq thonė se tenderi pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile duhet tė rishpallet, e jo tė rivlerėsohet.

ECIKS / KosovaLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail