Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

U shpallėn fermerėt e vitit


Prishtinė, 21 dhjetor 2005 - Nė manifestimin e sotėm tė Ministrisė sė Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Zhvillimit Rural, 25 fermerėve tė dalluar iu dha ēmimi “Fermeri i vitit 2005”. "Shpallja e ēmimit “fermer i vitit” qė tani mė ėshtė bėrė tradicional nė vete ngėrthen substancėn ekzistenciale tė fermerėve tanė pėr rritjen dhe ngritjen e fermave tė tyre me balancė profitabile deri nė ferma komerciale" tha me kėtė rast, zėvendėsministri i bujqėsisė, Tomė Hajdari.

“Dua t’i pėrshėndes tė gjithė fermerėt dhe falėnderoj kontributin e tyre qė kanė dhėnė nė rritjen e produktivitetit tė prodhimeve bujqėsore si nė sasi ashtu edhe nė cilėsi sepse kjo ėshtė njė figurė dhe garanci qė populli i Kosovės dinė donė dhe mundet tė siguroj ushqimin pėr popullatėn e vetė” Besim Beqaj, kryetar i Odes Ekonomike tė Kosovės tha se ēdo ditė e mė tepėr vitaliteti i prodhimit tė Kosovės po shihet se ka mundėsi tė avancohet shumė mė shumė.“Vitaliteti ėshtė nė prodhimin tonė dhe mendojmė se ky manifestim jep shpresė pėr tė gjitha ata te cilėt merren me bujqėsi ėshtė rruga mė e mirė dhe me vetme pėr avancimin e fermerit kosovar”. Po ashtu mirėnjohje iu nda edhe programit “Bujku” RTK-sė.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail