Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

“Kosovateks” shitet pėr 3.1 milionė euro


Prishtinė, 14 dhjetor 2005 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) shpalli sot fituesin e pėrkohshėm tė tenderit pėr privatizimin e e ndėrmarrjes sė re “Kosovateks”. Nga dy ofertues validė, AKM-ja shpalli fitues tė pėrkohshėm personin qė ofron nė tė gatshme 3.1 milionė euro, investime 4 milionė euro pėr dy vjetė pas nėnshkrimit tė kontratės si dhe punėsim pėr 200 persona. Si person qė qėndron pas kėsaj oferte, u deklarua Abdullah Shabani, nga ndėrmarrja "Intershped".

Nexhmedin Ejupi, drejtor i tashėm i ndėrmarrjes “Kosovateks” tha se duke marrė parasysh privatizimet e ndėrmarrjeve shoqėrore, ai ėshtė i kėnaqur. Fabrika e Tekstilit Kosova-teks nė Prishtinė ka njė hapėsirė prej rreth 13 hektarėsh. Nė anėn tjetėr, sot nė Prizren, punėtorėt e fabrikės mė tė madhe tė tekstilit nė Kosovė “Printeks”, kanė protestuar pėrsėri duke kėrkuar qė edhe kjo fabrikė me rreth 18 hektarė hapėsirė tė privatizohet me spin-of special.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail