_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  LAJME
   
1.02.2013, 12:14
KD aprovon draft dokumentet e projektit "Kosova e Re"

Komiteti Drejtues i Projektit tė Termocentralit “Kosova e Re” shqyrtoi tė premten ecuritė nė lidhje me pėrgatitjen e Kėrkesės pėr Propozime dhe strukturėn e Transaksionit pėr Termocentralin „Kosova e Re“, pas heqjes sė termocentralit Kosova B nga ky projekti.

Ky Komitet ėshtė i pėrkushtuar pėr finalizimin e dokumentacionit tė Transaksionit dhe publikimit tė Kėrkesės pėr Propozime dhe draft Marrėveshjeve tė Projektit deri nė fund tė muajit mars 2013.

Nė mbledhjen e Komitetit Drejtues ishin tė pranishėm edhe vėzhguesit dhe palėt tjera tė pėrfshira nė proces (Banka Botėrore, Banka Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, USAID, Zyra e Unionit Evropian nė Kosovė, KfW, USAID, KEK dhe KOSTT).


/Telegrafi/

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Diaspora, faktori i tretė i zhvillimit nė vend
> KD aprovon draft dokumentet e projektit "Kosova e Re"
> 450 mijė euro pėr kėshilltarin e autostradės pėr Shkup
> GAP: Investime nė energji, transport e bujqėsi
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org