_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  LAJME
   
1.02.2013, 12:13
450 mijė euro pėr kėshilltarin e autostradės pėr Shkup

Rreth gjysmė milioni euro do t’i kushtojė buxhetit tė Ministrisė sė Infrastrukturės kėshilltari i transaksionit pėr Autostradėn Prishtinė-Shkup. Kėtė tender Ministria e Infrastrukturės ia ka dhėnė konzorciumit nga Shqipėria “Cavasola Scamoni sh.p.k dhe CSM Adonino Askolli”, e cila ėshtė shpallur fituese .

Nga tri kompani qė kanė marrė pjesė nė kėtė tender, oferta mė e ulėt ka qenė e kompanisė shqiptare ( rreth 444 mijė euro ), pėrderisa mė e larta ka arritur nė rreth 870 mijė euro.

Projekti pėr realizimin e autostradės Prishtinė-Shkup ėshtė prezantuar nė vitin 2010. Sipas projektit tė prezantuar, autostrada do tė ndėrtohet nė njė trase tėrėsisht tė re, me gjatėsi prej 55 kilometrash, do tė ketė dy tunele, ndėrsa mė i gjati do tė jetė ai i Kaēanikut, me 2.2 kilometra.


/Zėri/Telegrafi/

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Diaspora, faktori i tretė i zhvillimit nė vend
> KD aprovon draft dokumentet e projektit "Kosova e Re"
> 450 mijė euro pėr kėshilltarin e autostradės pėr Shkup
> GAP: Investime nė energji, transport e bujqėsi
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org