_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
24.04.2011, 03:12
Hapet Panairi i punės nė Prishtinė

Pėr tė tetėn herė me radhė, tė mėrkurėn u hap i ashtuquajturi Panairi i Punės i Odės Ekonomike Amerikane dhe Universitetit Amerikan nė Kosovė, qė pėr qėllim ka tė shėrbejė si pikė takimi pėr bizneset anėtare tė Odės Amerikane dhe studentėve.

Pjesėmarrėse nė kėtė panair ishin disa nga kompanitė mė prestigjioze qė operojnė nė Kosovė dhe tė cilat do tė cilat ofruan pozita pune si dhe pozita pėr punė praktike.

Zyrtarė nga Oda Amerikane theksuan se ky panair ėshtė vazhdimėsi e panaireve tė pėrvitshme qė organizohen nga Oda Amerikane dhe se paraqet njė mundėsi tė mirė pėr ndėrlidhje nė mes tė studentėve dhe bizneseve pjesėmarrėse ku studentėt mund tė punėsohen ose tė kryejnė punė praktike.
Panairet e punės janė raste unike pėr studentė qė tė njihen me punėdhėnės dhe ėshtė njė prej strategjive tė preferuara tė punėdhėnėsve pėr tė rekrutuar.

Kompanitė e pranishme nė Panairin e Punės ishin: Coca Cola Hellenic, AltaVia Travel, Assecco, AVC Group, Banka Ekonomike, Buēaj, Cacttus, EBC Company, INKUS (VideoFest), IPKO, KPMG, Meridian Corporation, PR Solutions, ProCredit Bank, PriceWaterhouseCoopers, Recura Financials, SIGAL and Trokit. Ky Panair i Punės u organizua me pėrkrahjen e Coca Cola Hellenic.

ECIKS / Koha

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Reforma pėr ta lehtėsuar bėrjen biznes nė Kosovė
> Kosova zgjedh guvernatorin e bankės qendrore
> Hapet Panairi i punės nė Prishtinė
> Kosova kėrkon pjesėmarrje nė forumin ekonomik tė Vjenės
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo" (2010)
> CD-ROM: Investing in Kosovo (2010)
> Broshura "Investing in Kosovo" (2010)
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė (2010)
> "Factsheet Kosovo" (2010)
> Broshura "Investing in Kosovo 2009"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Gjenerata Ninja!
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org