_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
19.03.2010, 16:23
Ftesė – Startup Weekend Prishtina #1, 26 – 28 mars 2010
ECIKS, StartVienna dhe UniGroup kanė kėnaqėsinė tė ftojnė nė njė ngjarjeje pėr ndėrmarrėsi tė testuar nė nivel ndėrkombėtar e cila pėr herė tė parė organizohet nė Evropėn Juglindore dhe vjen pėr herė tė parė pėr ju nė Prishtinė.

100 persona me shpirt sipėrmarrėsi dhe kreativ do tė mblidhen sė bashku gjatė fundjavės sė 26-28 mars 2010. Bėhu pjesė e kėsaj ngjarje. Dėshiron tė krijosh ndėrmarrje apo tė punoni me tė tjerėt nė vizionin e tyre? Ejani! Keni mbėshtetje nga ekspert vendor dhe tė jashtėm. Ushqimi dhe pijet janė tė pėrfshiera.


Me pak fjalė Startup weekend tė jep mundėsi:

• Tė prezantosh idetė apo tė bashkohesh me idetė e pjesėmarrėsve tjerė.

• Tė punosh me grupin tuaj pėr ta zhvilluar/zgjeruar idenė.

• Tė prezantosh startup-in tuaj tė dielėn mbrėma pėrball ekspertėve, kompanive, miqve dhe mediave.

• Tė ndėrtosh marrėdhėnie profesionale me ndėrmarrės dhe t’i ftosh sipėrmarrėsit nė lėvizjet e tua tė ardhshme.

Data: 26 – 28 mars 2010

Vendi: American University of Kosovo (AUK), Prishtinė

Regjistrimi dhe informatat shtesė: Regjistrohuni pėr pjesėmarrje nė www.startvienna.at

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Ftesė – Startup Weekend Prishtina #1, 26 – 28 mars 2010
> Kosova dhe Mali i Zi do t’i heqin tatimet e dyfishta
> Marrėveshje pėr telekomunikacion Kosovė - Mali i Zi
> Tri konsorciume ftohet tė paraqesin oferta pėr ANP
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo 2009"
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Papjekuria greke
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org