_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
18.03.2010, 13:10
Marrėveshje pėr telekomunikacion Kosovė - Mali i Zi

Autoriteti Rregullator i Telekomunikacionit i Kosovė (ART) dhe Agjencia pėr Komunikime Elektronike dhe Postare (EKIP) nga Mali i Zi, kanė nėnshkruar njė memorandum mirėkuptimi nė fushėn e komunikimeve elektronike, i cili ka pėr qėllim shkėmbimin e informatave, rregullimin e radio-spektrit dhe koordinimin mes rregullatorėve tė regjionit.

Ky memorandum mirėkuptimi u nėnshkrua nga Ekrem Hoxha, kryetar i Bordit tė ART-sė, si dhe Zoran Sekuliq, drejtor ekzekutiv i EKIP-sė.

Hoxha tha se marrėveshja mundėson qė ekipet e specializuara tė rregullatorėve tė minimizojnė dhe rregullojnė ēėshtjet e interferencave ndėrkufitare nė kanalet e frekuencave.

“Qėllimi i Marrėveshjes ėshtė shkėmbimi i informacioneve me interes pėr dy rregullatorėt nė fushėn e sektorit tė telekomunikacionit, shkėmbimin e ekspertizės dhe rregullimit tė radio-spektrit kufitar nė mes tė dy shteteve”, tha Hoxha.

Nga ana tjetėr, Zoran Sekulic, drejtor ekzekutiv i EKIP-sė, theksoi se Mali i Zi dhe Kosova edhe nė tė kaluarėn kanė pasur bashkėpunim tė mirė.

ECIKS

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Ftesė – Startup Weekend Prishtina #1, 26 – 28 mars 2010
> Kosova dhe Mali i Zi do t’i heqin tatimet e dyfishta
> Marrėveshje pėr telekomunikacion Kosovė - Mali i Zi
> Tri konsorciume ftohet tė paraqesin oferta pėr ANP
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo 2009"
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Papjekuria greke
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org