_ FILLIMI | RRETH ECIKS | KLIENTËT TANË | SHËRBIME | PROJEKTE | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGËZA    
             
   
  LAJME
   
24.07.2008, 17:16
ECIKS me 4 publikime tė reja

Vjenė, 24 korrik 2008 - Nisma Ekonomike pėr Kosovėn (ECIKS) qė pėrfaqėson Agjencinė e Kosovės pėr Promovimin e Investimeve nė rajonin gjermanofolės, ka publikuar dje njė sėrė dokumentesh, broshurash dhe fletushkash tė reja pėr investitorėt e huaj tė interesuar pėr Kosovėn.

Pėrveē broshurave dhe fletushkave, ECIKS ka publikuar edhe njė CD-ROM qė ofron informata tė detajizuara pėr investitorėt potencial.

Tė gjitha publikimet e reja tė ECIKS, pėrfshire dhe broshurėn "Investing in Kosovo 2008" dhe CD-ROM-in mund tė shkarkohen / shikohen edhe online nė https://eciks.org/shqip/publikime.php


ECIKS

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Fillojnė punimet nė zgjerimin e magjistrales Fushė Kosovė - Aeroporti i Prishtinės
> Rritet eksporti i mallrave
> Arsimi ėshtė prioritet i qeverisė, thekson ministri Hoxhaj
> Kosova mund ti humbė milionat e "ngrirė" tė privatizimit
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Klasifikimi kreditor i Kosovės
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org