_ FILLIMI | RRETH ECIKS | KLIENTËT TANË | SHËRBIME | PROJEKTE | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGËZA    
             
   
  LAJME
   
24.06.2008, 16:27
Porsche Austria hap pėrfaqėsi nė Kosovė

Prishtinė - "Porsche Austria" ka hapur pėrfaqėsinė nė Kosovė ku pėrfaqėsues i autorizuar do tė jetė “Porsche Kosova” sh.p.k.. Nė Kosovė, kjo kompani zyrtarisht do tė pėrfaqėsojė shitjen e automobilave tė markės “Valkswagen”, “Audi” dhe “Seat”. Alex Vaszi, pėrfaqėsues nga “Porsche Austria” tė hėnėn nė njė konferencė pėr media nė Prishtinė ka thėnė se pėrpos shitjeve tė automobilave kjo kompani do tė organizojė trajnime pėr mirėmbajtjen dhe servisimin e automobilave dhe punėsimin e rreth 300 punėtorėve. Vaszi, kanė shtuar se klientėt do tė trajtohen ashtu siē trajtohen nė Perėndim. Ai ka thėnė se deri nė fund tė vitit kjo kompani do tė angazhohet tė sjellė nė Kosovė 600 vetura tė kėtyre markave.

Koha Ditore

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Pritet ndėrtimi i 18 hidrocentraleve
> Themelohet kėshilli i akreditimit pėr prodhimet vendore
> Prej shtatorit bizneset obligohen t’i kenė arkat fiskale
> Rritjen e TVSH-sė do ta paguajė konsumatori
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Klasifikimi kreditor i Kosovės
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org