_ FILLIMI | RRETH ECIKS | KLIENTËT TANË | SHËRBIME | PROJEKTE | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGËZA    
             
   
  LAJME
   
2.06.2008, 15:16
Coca Cola sė shpejti sėrish prodhohet nė Kosovė

Prishtinė, KOSOVĖ - Nė Kosovė sė shpejti do tė prodhohet dhe mbushet Coca Cola. Kompania e prodhimit tė lėngjeve Fluidi pret qė javėn e ardhshme tė nėnshkruajė kontratėn e licencės me prodhuesin mė tė njohur botėror tė pijeve freskuese.

Coca Cola do tė prodhohet dhe mbushet nė Kosovė kah fundi i korrikut apo fillimi i gushtit i kėtij viti, njoftoi pėr radion Blue Sky drejtori i fabrikės pėr prodhimin e lėngjeve Fluidi, Fejzullah Mustafa. Ai pret qė kontrata pėr licencė tė nėnshkruhet shumė shpejt.

ECIKS

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Aeroporti rrit numrin e udhėtarėve dhe fitimet
> Shtetet ballkanike tė bashkėpunojnė pėr hir tė zhvillimit ekonomik
> Shqipėria synon tė bėhet superfuqi energjie nė rajon
> Coca Cola sė shpejti sėrish prodhohet nė Kosovė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Fletushka e IPAK Vienna / ECIKS - prill 2008
> Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
> Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Rėndėsia e promovimit tė investimeve dhe tregimi mbi ECIKS-in
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org