_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
22.02.2012, 16:13
Kosova ka shumė minerale, mungojnė investimet
Kosova mbetet njė nga vendet qė ka resurse tė mėdha tė mineraleve.

Nė njė hulumtim tė bėrė me pėrkrahjen e Zyrės sė BE-sė nė Kosovė dhe angazhimit tė zyrtarėve tė Komisionit tė Pavarur pėr Miniera dhe Minerale ėshtė thėnė se gjatė hulumtimit ėshtė gjetur se toka ka shumė minerale tė plumbit, zinkut, nikelit, por edhe tė arit.

Drejtuesit e kėtij projekti kanė shprehur shqetėsimin pėr mungesėn e informatave qė kanė shumė tė interesuar pėr tė investuar nė Kosovė.

Pėr tė realizuar kėtė hulumtim janė mbledhė mbi 170 mijė mostra tė ndryshme, njė pjesė e tyre janė dėrguar nė njė laborator nė Bullgari pėr hulumtim tė mėtejmė. Nga kjo ka dalė qė nė pjesėn e Artanės, Mitrovicės po edhe Dragashit janė gjetur hapėsira tė shumta me minerale tė ndryshme.

/Koha /

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kosova lė gjurmė nė Berlin
> Kosova ka shumė minerale, mungojnė investimet
> Infrastruktura rrugore ėshtė pėrmirėsuar dukshėm
> Drejt marrėveshjes sė re tregtare me BE-nė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org