_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
31.01.2012, 14:07
Aprovohet pakoja tenderuese pėr privatizimin e KEDS-it
Komiteti Qeveritar pėr Privatizimin e rrjetit tė furnizimit dhe distribuimit KEDS, nė mbledhjen e mbajtur sot, ka aprovuar pakon finale tenderuese dhe skemėn e transferit me tė cilėn tashmė janė pajtuar edhe investitorėt e parakualifikuar (Elsewedy, Calik, Limak dhe Taib Bank) nė procesin e privatizimit tė Distribucionit dhe Furnizimit tė KEK (KEDS).

“Pakoja tenderuese pėrmban pesė dokumente finale qė janė; Rregullat pėr Ofertim; Marrėveshja pėr Shitblerje tė Aksioneve; Marrėveshja pėr Furnizim me Shumicė me Energji Elektrike; Marrėveshja pėr Importe dhe Marrėveshja pėr Implementim”, ka njoftuar nėpėrmjet njė komunikate Ministria e Zhvillimit Ekonomik.

Gjithashtu Korporata Ndėrkombėtare Financiare (IFC) si kėshilltar i transaksionit nė bashkėpunim me KEK, kanė pėrpiluar Skemėn e Transferit nga sektori publik nė atė privat, skemė kjo e aprovuar nė takimin e sotshėm tė Komitetit Qeveritar pėr Privatizim, ku pėrfshihen kėto marrėveshje; Marrėveshja pėr Transfer, Marrėveshja pėr shėrbimet e Pėrbashkėta dhe Marrėveshja pėr Mbledhjen e Borxheve tė Vjetra.

Procesi ėshtė duke shkuar sipas agjendės sė paraparė nga KQP, dhe tashmė pritet qė ofertat tė dorėzohen nga investitorėt dhe tė bėhet pėrzgjedhja e ofertės mė tė mirė pėr privatizimin e sektorit tė Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike tė KEK (KEDS).

/Telegrafi/

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Aprovohet pakoja tenderuese pėr privatizimin e KEDS-it
> Mė shumė mbėshtetje pėr sektorin privat
> Kosova afėr anėtarėsimit nė BERZH
> Kėtė vit dihet kompania ndėrtuese e Kosovės sė Re
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org