Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

OEK takon komunitetin e biznesit nė Gjilan


Gjilan, 2 mars 2007 - Besim Beqa, kryetar i Odės Ekonomike tė Kosovės dhe zyrtarė tė lartė tė Ministrisė sė Tregtisė dhe Industrisė , sikur dhe zyrtarė tė lartė nga Dogana e Kosovės, janė takuar sot nė Gjilan me pėrfaqėsuesit rajonal tė bizneseve pėr tė biseduar rreth “Barrierave jo-tarifore me shtetet e Evropės Juglindore”.
Sipas Ibrahim Tahirit, menaxher rajonal i Odės Ekonomike nė Gjilan, qėllimi i takimit ėshtė njoftimi me ecurinė e zhvillimit tė biznesit nė rajon dhe pengesat qė ka komuniteti i biznesit.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Nė 2006 doganat kanė sjellur 459.6 milionė euro
OEK takon komunitetin e biznesit nė Gjilan
BE vazhdon ndihmėn nė kontrollin e Financave Publike
Austriakėt nuk heqin dorė, ankohen pėr tė tretėn herė
Kredi deri nė 9 milionėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (shtator 2006)

 


Eciks E-mail