Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Vala e 9-tė e privatizimit - nė fillim tė muajit tetor


Prishtinė, 24 shtator 2005 - Anėtarėt e Bordit tė AKM-sė janė pajtuar kėtė fundjave pėr tė kėrkuar nga menaxhmenti i AKM-sė qė ta filloj valėn e 9-tė tė privatizimit nė fillim tė tetorit. Datat e sakta tė ofertimit do tė bėhen tė ditura pas njoftimit tė komunave dhe menaxherėve tė Ndėrmarrjeve Shoqėrore. AKM-ja gjithashtu vendosi qė tė ketė vetėm njė xhiro tė ofertimit pėr Spin-Off-in e rregullt nga vala e 9-tė e privatizimit.

Pas njė raporti tė hollėsishėm lidhur me progresin e transaksionit mbi Ferronikelin, Bordi ka udhėzuar menaxhmentin qė ta pėrgatis pėr nėnshkrim marrėveshjen mbi shitblerjen.Anėtarėt e Bordit tė AKM-sė janė pajtuar kėtė fundjave pėr tė kėrkuar nga menaxhmenti i AKM-sė qė ta filloj valėn e 9-tė tė privatizimit nė fillim tė tetorit. Datat e sakta tė ofertimit do tė bėhen tė ditura pas njoftimit tė komunave dhe menaxherėve tė Ndėrmarrjeve Shoqėrore. AKM-ja gjithashtu vendosi qė tė ketė vetėm njė xhiro tė ofertimit pėr Spin-Off-in e rregullt nga vala e 9-tė e privatizimit.Pas njė raporti tė hollėsishėm lidhu me progresin e transaksionit mbi Ferronikelin, Bordi ka udhėzuar menaxhmentin qė ta pėrgatis pėr nėnshkrim marrėveshjen mbi shitblerjen.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail