Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Dje filloi shitja e ndėrmarrjeve shoqėrore

Hapen ofertat pėr gjashtė ndėrmarrjet e para qė do tė privatizohen

PRISHTINĖ, 15 KORRIK 2003- Investitorėt qė duan ti blejnė gjashtė ndėrmarrjet e para shoqėrore qė privatizohen, ofertat ėshtė dashur t’ia dorėzojnė Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit tė hėnėn, dje.

"Ofertat pranohen nga AKM-ja duke filluar nga ora 12:00 deri nė orėn 17:00. Ato pranohen nė selinė kryesore tė AKM-sė, ndėrtesa e gjelbėr `Duhani’, nė rrugėn ‘Vellusha’ dhe zyra e AKM-sė nė Mitrovicė”, thuhej nė njė njoftim tė AKM-sė.

Dita e djeshme shėnohet si dita e parė kur edhe praktikisht nė Kosovė fillon njė tregti e madhe, shitja e gjashtė ndėrmarrjeve tė para shoqėrore nė Kosovė. Nė fakt, fillon procesi pėr tė cilin kaherė kanė shpresuar kosovarėt, tė bindur se pėrmes transformimit pronėsor do tė nxitet edhe zhvillimi ekonomik i Kosovės.

Nė grupin e parė tė nermarrjeve shoqėrore qė do tė privatizohen janė fabrika e tullave “Ringov” nė Pejė, fabrika e tullave “Pėrparimi” nė Skėnderaj, fabrika e gėlqeres “Lepenci” nė Kaēanik, impianti ngrirės “Termosistemi” nė Rahovec, prodhuesi i siguresave “Energoinvest” nė Prishtinė, sė bashku me njėsinė pėr montim dhe “Montazhi” nė Prishtinė, e cila merret me ndėrtimtari dhe inxhiniering.

Secili ofertues kur dorėzon ofertėn e tij duhet t’u pėrmbahet rregullave tė tenderit. Ata duhet tė dorėzojnė njė zarf tė mbyllur, i cili duhet tė pėrmbajė emrin dhe mundėsitė e kontaktimit, deklaratėn se ėshtė i kualifkueshėm, kopjen e vėrtetuar tė pasaportės ose formės sė regjistrimit tė biznesit, njė letėr tė nėnshkruar, ku thuhet se ofertuesi i pranon rregullat e tenderit dhe kushtet e ofertimit, letrėn bankare, vėrtetimin mbi pagesėn e tarifės sė dorėzimit tė ofertės 300 euro, si dhe vėrtetimin mbi pagesėn e depozitit tė ofertės 2500 euro, qė duhet tė paguhen nė BPK. Ēmimi i ofertės do tė jetė nė njė zarf tė mbyllur. Po kėtė ditė, dje, nė orėn 19:00 nė selinė e UNMIK-ut nė auditoriumin kryesor ėshtė bėrė hapja e ofertave pėr ndėrmarrjet e lartpėrmendura.

ECIKS / Koha Ditore
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail