Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Petersen: KB garanton investimet ne Kosove


Prishtinė, 04 mars 2005 Kombet e Bashkuara do te garantojne investimet ne Kosove per nje periudhe kohore 99 vjecare u shpreh shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen pas nje takimi te rregullt me kryeministrin Ramush Haradinaj. "E informova kryeministrin per dicka qe mendoj se eshte lajm shume i mire. Kombet e Bashkuara jane pajtuar me propozimin tone per te hapur mundesine per investime ne afat 99 vjecar. Kjo eshte shume e rendesishme per investitoret per sigurine e investimeve te tyre pasi do te kene nje garanci te gjate kohore. Disa investitore me perspektive te interesuar per investim te menjehershem kane insistuar ne garanci 99 vjecare. Kjo tani eshte arritur dhe ne mund te ecim perpara. Une e konsideroj kete lajm shume te mire" vijoi me tej Petersen. Po ashtu Petersen e Haradinaj kane diskutuar edhe per marreveshjen e tregtise se lire ndermjet Kosoves dhe Maqedonise qe pritet te nenshkruhet. Haradinaj deklaroi se eshte optimist se marreveshja do te nenshkruhet, por sipas tij jane disa ceshtje qe kane mbetur te hapura dhe qe pritet te shqyrtohen. Kryeministri e kishte njoftuar shefin e UNMIK-ut lidhur me hartimin e raportit per 100 diteshin e punes se qeverise se tij.

RTK / Eciks
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail