Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Vonohet fillimi i punės sė Kosova Airlines

PRISHTINĖ, 09 KORRIK 2003 – Mediat kosovare njoftojnė se fillimi i fluturimeve tė Kosova Airlines i paraparė pėr 15 qershor tė kėtij viti ėshtė duke u shtyer vazhdimisht si pasojė e pėrgatitjeve tė mangėta nė kėtė drejtim.

Edhepse pėrfaqėsuesi i Eurokohės, Remzi Ejupi, kishte deklaruar kohė mė parė se prej shtatorit do tė fillojnė fluturimet e para, shtyerja e nėnshkrimit tė kontratės ka bėrė qė fluturimi i parė i aviokompanisė sė re kosovare tė shtyhet pėr kohė tė pacaktuar. Zyrtarėt kompetent nė UNMIK kanė dhėnė si arsye pėr mosnėnshkrimin e kontratės pėrgatitjen e saj sa mė tė mirė dhe sa mė profesionale. Ndėrkaq, Ejupi i kundėrshton kėto deklarata ngase, sipas tij, shtyerja e kontratės po bėhet si pasojė e burokracisė nė UNMIK dhe mosbesimit tė plotė ndaj organeve kosovare.
Tenderin pėr themelimin e agjencisė sė parė kosovare e ka fituar ndėrmarrja gjermane Hamburg International, me partnerėt e saj Eurokoha, Kosova Reisen dhe Malėsia Reisen qysh mė datėn 15 maj. Kontrata do tė ketė njė kohėzgjatje prej tri vitesh me tė drejtė vazhdimi edhe pėr dy vite tė tjera.

ECIKS (K.D.)
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail