Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Hatring: "Kosova duhet tė vazhdojė reformat"


Prishtinė, 9 dhjetor 2004 - Pėrfaqėsuesi i Ministrisė sė Jashtme tė Austrisė pėr Ballkanin, ambasadori Tomas Harting, tha se reformimi i sistemit politik dhe ekonomik paraqet sfidėn kryesore tė institucioneve tė Kosovės. Ai tha se Kosova ėshtė duke shkuar drejt njė periudhe vendimtare pėr tė ardhmen e saj dhe theksoi se institucionet e Kosovės duhet tė punojnė me pėrkushtim pėr njė tė ardhme mė tė mirė.

Ambasadori Harting i shprehu kėto pikėpamje pas takimit me kryeparlamentarin Nexhat Daci, me tė cilin bisedoi pėr zhvillimet aktuale politike nė Kosovė. "Kosova duhet tė vazhdojė vendosmėrisht reformat politike dhe ekonomike. Mendoj se Qeveria e Kosovės duhet ta fitojė besimin e kosovarėve. Nėse ka suksese nė kėto dy pika, atėherė do tė arrihet njė pėrparim shumė i rėndėsishėm pėr Kosovėn", theksoi ambasadori Harting.

Ambasadori Tomas Harting ėshtė njohės i mirė i zhvillimeve politike nė Ballkan.

ECIKS / Radio21
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail