Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėrfundon projekti pėr kontroll tė brendshėm tė financave publike


Prishtinė, 2 dhjetor 2004 - Ministria e Ekonomisė dhe Financave dhe Agjencia Evropiane pėr Rindėrtim, janė duke realizuar njė projekt pėr Kontrollin e Brendshėm tė Financave Publike dhe Auditimit tė Brendshėm, qė ka pėr qėllim administrimin mė tė mirė tė burimeve nė realizimin e programeve.

Ministri i Ekonomisė dhe Financave Ali Sadriu tha se ky projekt synon tė krijojė njėsi brenda agjencive shpenzuese tė kontrollit dhe auditimit tė brendshėm. "Kjo do tė sigurojė qė buxheti i konsoliduar i Kosovės do tė jetė i planifikuar, do tė jetė i menaxhuar dhe i audituar efektivisht". Gjithashtu ai tha se ky projekt ka pėr qėllim vendosjen e njė sistemi tė kontrollit tė financave publike dhe auditimit tė brendshėm, nė nivelin qendror dhe lokal.

Ndėrkaq zyrtarja e AER-it, Nadia Konstantini tha se ky projekt ka filluar nė janar tė kėtij viti dhe do tė pėrfundojė nė janar tė vitit 2005. Projekti pėrbėhet nga dy komponente: zhvillimi i kontrollit tė brendshėm tė financave publike dhe zhvillimi i auditimit tė brendshėm. Ajo tha se qėllimi i kėtij programi do tė jetė kryesisht pėr sqarimin apo elaborimin e kontrollit tė financave publike.

ECIKS /QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail