Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Maqedonia pro nėnshkrimit tė MTL-sė me Kosovėn


Shkup, 24 nėntor 2004 - Qeveria e Maqedonisė ka shqyrtuar dhe njėkohėsisht ka pranuar platformėn pėr nėnshkrimin e Marrėveshjes pėr Tregti tė Lirė (MTL) me Kosovėn, respektivisht me UNMIK-un, firmosja e sė cilės ėshtė paralajmėruar deri nė fund tė vitit.

Marrėveshja do tė jetė e pėrkohshme, pėr shkak se Kosova administrohet nga misioni i Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara. Zyrtarėt nė Shkup kanė njoftuar se sė shpejti Maqedonia do ta hapė edhe zyrėn e saj ekonomike nė Prishtinė.

Nė bazė tė statistikave, brenda njė viti vetėm nga eksporti nė Kosovė firmat e Maqedonisė sigurojnė tė ardhura prej rreth 100 milion eurosh.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail