Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nėnshkruhet, pėrfundimisht, marrėveshja e tregtisė sė lirė Kosovė-Shqipėri

08 KORRIK 2003 - Nė Prishtinė dje u nėnshkrua marrėveshja e tregtisė sė lirė mes Shqipėrisė dhe Kosovės. Nė emėr tė Tiranės zyrtare, marrėveshjen e nėnshkroi ministri i ekonomisė, Arben Malaj, ndėrsa nė emėr tė Kosovės, kryeadminstratori, Mihael Shtajner. Deri tani Shqipėria ka nėnshkruar marrėveshje tė ngjashme me Kroacinė, Maqedoninė, Serbinė, Malin e Zi, Bullgarinė dhe Rumaninė. Ndėrkohė qė pėr Kosovėn ėshtė kjo hera e parė qė nėnshkruan me ndonjė shtet marrėveshje tė kėtillė. Prandaj edhe rėndėsia nuk ėshtė vetėm e peshės tregtare - ekonomike, por edhe politike.

ECIKS / DWELLE
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail