Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nė nėntor organizohet "Java e Biznesit Kosovar"


Prishtinė, 1 nėntor 2004 - Gjatė muajit nėntor do tė organizohet Java e Biznesit Kosovar, qė ka pėr qėllim promovimin e produkteve vendore. Edhe sivjet, ky aktivitet, organizohet nga Aleanca Kosovare e Biznesit.

Prodhimtaria vendore megjithėse shėnon njė ngritje tė vogėl, ende ka mjaft hapėsirė pėr t'u rritur dhe pėr t’i bėrė ballė konkurrencės sė madhe nga produktet e importuara. Nė kėtė drejtim, hap me rėndėsi ėshtė krijimi i besimit tė konsumatorėve pėr produktet vendore. Pėr kėtė arsye Aleanca Kosovare e Biznesit edhe sivjet ėshtė nė pėrgatitje tė tė ashtuquajturės "Java e Biznesit Kosovar", e cila do tė fillojė me 22 nėntor. Kryetari i Aleancės, Agim Shahini i ka deklaruar radios BlueSky, se java do tė jetė njė karneval i vėrtetė i produkteve kosovare. Shahini thotė se njė organizim i kėtillė, qė ndryshon nga panairet e thjeshta qė kohėt e fundit po dėshtojnė nė vendin tonė, ka pėr qėllim qė prodhuesi dhe konsumatori tė gjejnė interesin e pėrbashkėt. Pjesėmarrėsit nė karnevalin e prodhimeve vendore do tė jenė tė gjitha ndėrmarrjet prodhuese tė cilat shprehin interesin e tyre pėr t'i promovuar produktet e tyre vendore.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail