Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Seminar me ekspertė sllovenė pėr teknologjinė e re


Prishtinė, 29 tetor 2004 - Oda Ekonomike e Kosovės ka mbajtur dje njė seminar me ekspertė sllovenė, tė cilėt folėn kryesisht pėr teknologjinė e re dhe lidhur me pėrgatitjet e projekteve pėr shfrytėzimin e mjeteve nga Bashkimi Evropian, duke u bazuar nė pėrvojėn e Sllovenisė.

"Kosova ėshtė pėrfituese nė kuadėr tė Ballkanit Perėndimor dhe tė Paktit tė Stabilitetit, andaj edhe nė kėtė aspekt ėshtė njė benifit i veēantė qė tė kemi mundėsinė qė tė pėrcjellim kėtė seminar", thanė nė kėtė seminar pėrfaqėsuesit e Odės Ekonomike tė Kosovės.

Ndėrkaq Marijana Krejtnar, eksperte nga Sllovenia prezentoi mundėsinė pėr bashkėpunimin me partnerėt sllovenė lidhur me programet e Bashkimit Evropian. Ajo nėnvizoi se ekspertėt sllovenė janė tė gatshėm pėr t'i njoftuar ekspertėt kosovarė rreth pėrgatitjes sė projekteve tė BE-sė, pasi qė Kosova ka mundėsi tė kėtė qasje nė to.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail