Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Samsungu intresohet pėr Ferronikelin


Prishtinė, 14 tetor 2004 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, priti sot nė njė takim, pėrfaqėsuesit e korporatės "Samsung" nga Koreja Jugore. Pėrfaqėsuesit e kėsaj korporate ishin tė pėrcjellur nga zyrtarė tė lartė tė Agjencionit Kosovar tė Mirėbesimit dhe nga drejtori i Ferronikelit, z. Murat Meha.Interesi pėr tė investuar nė Kosovė i korporatės nga Koreja e Jugut ėshtė shfaqur pėr ndėrmarrjen Ferronikelit, andaj edhe tema e bisedės sė kėtij takimi u fokusua rreth gjendjes sė kėsaj organizate dhe situatės sė pėrgjithshme investive dhe ekonomike nė Kosovė. Pėrfaqėsuesit e Samsungut, kėrkuan nga Kryeministri informata pėr legjislacionin, lehtėsimet potenciale pėr investitorė tė huaj dhe gjendjen e resurseve natyrore nė Kosovė.

Kryeministri i informoi nga ana e tij mbi temat e lartėpėrmendura si dhe inkurajoi kėtė korporatė qė tė marrin guximin tė investojnė nė Kosovė se gjithmonė do tė ketė pėrparėsi pėr liderėt nė sektor tė caktuar tė ekonomisė.Pėrfaqėsuesit e Samsungut shprehėn seriozitetin e tyre pėr investime nė Kosovė nė fushėn e energjetikės, fushė kjo qė siq theksuan ata, nuk janė shumė tė njohur, por, qė viteve tė fundit kanė pasur investime serioze nė rajon.ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail