Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM paralajmėron raundin e katėrt tė privatizimit


Prishtinė, 14 tetor 2004 - Zyrtarė tė AKM-sė kanė paralajmėruar shpalljen e raundit tė katėrt tė privatizimit dhe kanė pohuar se ėshtė nė mbyllje e sipėr vala e tretė e kėtij procesi. Por ministri pėr Tregti dhe Industri nė Qeverinė e Kosovės Ali Jakupi, qė ėshtė edhe anėtar i Bordi tė AKM-sė thotė se duke u bazuar nė ecurinė e deritashme duket se procesi i privatizimit do tė jetė i pafund.

Mirėpo, zėdhėnėsi i Shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut Kris Litier thotė se nga pengesat ligjore qė ndėrlidhen me pronėsinė e padefinuar mirė tė ndėrmarrjeve tė shitura, ratifikimi pritet tė bėhet sė shpejti. Ai ka theksuar se procesi i privatizimit i udhėhequr nga AKM-ja po funksionon.

I gjithė ky proces po zhvillohet duke anashkaluar Bordin e AKM-sė. Anėtarėt e kėtij Bordi nuk janė takuar qė prej disa muajsh, pėrkatėsisht qė nga koha, kur edhe ishte ndėrpre procesi i privatizimit.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail