Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Riinvest organizon vizitė studiuese nė Slloveni


Prishtinė, 27 shator 2004 - Me qėllim tė marrjes sė pėrvojave tė vendeve mė tė zhvilluara, instituti Riinvest ka organizuar njė vizitė studiuese njė javore nė Slloveni pėr zyrtarėt e 5 komunave - Pejės, Gjilanit, Drenasit, Ferizajit dhe Lypjanit - komuna kėto qė janė tė pėrfshira nė projektin “Zhvillimi Ekonomik Lokal pėrmes Aksioneve dhe Aleancave” – Delta II.

Vizita do tė realizohet prej datės 27 shtator deri mė 2 tetor, me ē’rast 20 zyrtarėt komunalė dhe pėrfaqėsuesit e Riinvest-it do tė priten nė disa komuna dhe institucione biznesore nė Slloveni. Zyrtarėt e komunave nga Kosova do tė njoftohen me pėrvojat e kolegėve tė tyre sllovenė nė fushėn e zhvillimit ekonomik lokal, bashkėpunimit me komunitetin e biznesit, krijimin e kushteve tė favorshme pėr tėrheqjen e investitorėve, kompetencave nė fushėn e tatimeve, menaxhimit tė financave lokale, shėrbimeve publike dhe pronės komunale – thuhet nė njė njoftim nga instituti Riinvest.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail