Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosova drejtė procesit tė stabilizim-asociimit nė BE

PRISHTINĖ, 2 KORRIK 2003 - Pėrfaqėsuesit e Komisionit Evropian sė bashku me ata tė institucioneve tė Kosovės dhe pėrfaqėsuesit e administratės sė UNMIK-ut, nė ditėn e dytė tė takimit lidhur me Procesin e Asociim Stabilizimit tė Kosovės me BE-nė, kanė diskutuar pėr ēėshtje tė fushės sė drejtėsisė, pėr politikėn nė fushėn e mediave, tė telekomunikacionit dhe transportit. Nė kėtė takim u fol pėr progresin e bėrė, pėr rekomandimet e mėparshme, tė dhėnat gjatė takimit tė parė tė mbajtur mė 13 mars 2003, mbi principet themelore tė demokracisė dhe sundimit tė sė drejtės, reformat thelbėsore tė ekonomisė sė tregut dhe politikės energjetike.

"Ne kemi biseduar pėr shumė ēėshtje teknike tė rėndėsishme pėr integrimet evropiane", tha pas takimit drejtori pėr Ballkanin Perėndimor nė Komisionin Evropian Rainhard Priebe. Ēėshtja e pazgjidhur e statusit tė Kosovės nuk e pengon qė edhe ajo tė jetė pjesė e integrimeve evropiane, tha Pribe. Kosova, tha ai, duhet tė jetė mė afėr politikave dhe standardeve evropiane.

Balkanweb / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail