Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

"Guardia di Finanza" mbetet nė Kosovė

PRISHTINE, 1KORRIK 2003 - Kryeadministratori i Kosovės Mikael Shtajner vendosi sot qė t'ia vazhdojė kontratėn njėsitit tė specializuar italian "Guardia di financa" i cili do tė kontrollojė shpėrdorimet eventuale financiare nė institucionet publike tė Kosovės. Ky njėsit ka ardhur gjashtė muaj mė parė nė Kosovė me kėrkesėn e Shtajnerit dhe ishte financuar nga administrata e UNMIK-ut. Mė herėt ishte njoftuar se ky njėsit do tė largohet nga Kosova nė mungesė tė fondeve pėr financimin e aktivitetit tė tij. Por, Shtajner tha se ka kėrkuar nga Qeveria italiane qė nga buxheti i saj tė financojė njėsitin "Guarda di financa", pėr shkak se UNMIK-ut i mungojnė fondet e domosdoshme pėr tė paguar kėtė njėsit. Megjithatė, sipas Shtajnerit, edhe nėse Qeveria e italiane nuk pranon tė paguajė kėtė njėsit, ai do tė gjejė fonde brenda administratės sė UNMIK-ut qė "Guardia di financa" tė vazhdojė punėn e saj nė Kosovė.

Balkanweb / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail