Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosovė - Maqedoni: Dy kalime tė reja kufitare

30 qershor 2003 - Maqedonia do tė hapė dy pikė-kalime tė reja kufitare me Kosovėn, konkretisht nė pikat Tanushė-Debėllde dhe Trezimir-Restelicė. Kabineti qeveritar i Branko Cervenkvskit duke marrė parasysh bashkėpunimin ekonomik midis Maqedonisė dhe Kosovės si dhe uljen e tensioneve nė kėtė pjesė tė kufirit arriti nė pėrfundimin, se tashmė janė pjekur kushtet pėr hapjen e kėtyre dy pikėkalimeve kufitare. Zėdhėnėsi i qeverisė Tasho Collakovski deklaroi nė Shkup, se fillimi i punės nė kėto dy pikėkalime do tė pengojė edhe kalimet ilegale tė kufirit. Pėr kėtė vendim tė qeverisė ėshtė njoftuar edhe Beogradi zyrtar.

DWELLE / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail