Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kongresi amerikan pėr biznesin kosovar

Zėri i Amerikės njofton se anėtari i Dhomės sė Pėrfaqėsuesve tė Kongresit amerikan, Eliot Engel, paraqiti tė enjten e kaluar nė Kongres projektligjin pėr ngritjen e Fondit Kosovaro-Amerikan tė Ndėrmarrjeve.

Ligjvėnėsi Engel thotė se derisa Kosova tė bėhet shtet i pavarur, gjė qė ai e mbėshtetė me forcė, ėshtė e nevojshme qė Amerika ta ndihmojė popullin e Kosovės sa mė shumė qė tė jetė e mundur.

Ai theksoi se Fondi Kosovaro-Amerikan pėrbėn njė hap tė rėndėsishėm nė kėtė drejtim. Fondi do tė shėrbejė pėr tė ndihmuar njėsitė e vogla dhe tė mesme tė biznesit nė Kosovė nėpėrmjet huave dhe formave tė tjera tė ndihmės financiare. Projektligji pėr fondin po paraqitet edhe nė Senat nga senatorja demokrate Hillary Klinton e Nju Jorkut dhe republikani Mitch MaConnell i shtetit Kentaki.

VOA/ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail