Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nė Olten tė Zvicrrės, konferencė pėr Investime nė Kosovė

OLTEN, 21 qershor 2003 - Sot nė Olten tė Zvicrės, nė organizim tė Ministrisė sė Kulturės, Rinisė, Sportit dhe Ēėshtjeve Jorezidente mbahet Konferenca pėr Investime nė Kosovė (KICO). Punimet kjo Konferencė do t’i fillojė nė orėn 9:00, nė Hotelin Arte, Rigenbachstrasse 10.

Konferenca ėshtė vazhdimėsi e vargut tė konferencave pėr investime qė kjo Ministri ka organizuar nė vitin 2002 nė Zvicėr, nė Gjermani dhe nė SHBA. Nė konferencė nga pėrfaqėsuesit e ministrive do tė ofrohen informata pėr mundėsitė e investimeve nė Kosovė, pėr fillimin e procesit tė privatizimit, pėr ligjet dhe institucionet qė mbėshtesin biznesin si dhe pėr ecurinė e investimeve tė deritashme.

Konferenca ėshtė pritur tė inaugurohet nga Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi, i cili sipas tė gjitha gjasėve do tė mungojė pėr shkak tė prezencės nė Samitin e Selanikut. Konferenca do tė udhėhiqet nga Ministri i Kulturės, Rinisė, Sportit dhe Ēėshtjeve Jorezidente, zoti Behxhet Brajshori.

ECIKS – (K.D.)

 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail