Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria rritė pagat e arsimtarėve dhe mjekėve

PRISHTINĖ, 19 Qershor 2003 – Qeveria e Kosovės ka vendosur tė ngrisė pagat nė sektorin e arsimit dhe tė shėndetėsisė pėr 20 pėrqind. Kjo rritje u premton punonjėsve tė arsimit dhe tė shėndetėsisė tė ardhura mė tė larta mujore pėr rreth 30 euro. Qeveria ka sjellur kėtė vendim nė bazė tė sugjerimeve tė komisionit qeveritar pėr nivelizimin e pagave. Vėrejtje nė kėtė vendim, pėrpos Sindikatės sė Bashkuar tė Arsimit, Shkencės dhe Kulturės (SBASHK) ka edhe Fondi Monetar Ndėrkombėtar. Brengat e FMN-sė kanė tė bėjnė me rrezikun e rritjes sė deficititit buxhetor, gjė qė do tė zvogėlonte bonitetin e Kosovės pėr kreditime tė mundshme nga FMN-ja. Kryeministri Rexhepi ėshtė zotuar tė gjejė njė kompromis nė mes tė rekomandimeve tė FMN-sė dhe tė kėrkesave pėr rritjen e pagave nė sektorin publik.

ECIKS – (K.D.)
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit



Analizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?



Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail