Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Sė shpejti pritet qėndrimi i UNMIK-ut pėr privatizimin


Prishtinė, 25 nėntor 2003 - Njė zėdhėnės i UNMIK-ut nė Prishtinė tha se gjatė javės sė ardhshme pritet njė qėndrim i administratės ndėrkombėtare lidhur me procesin e privatizimit nė Kosovė. Administrata e OKB-sė nė Kosovė mendon se Kuvendi i Kosovės mund tė miratojė ēfarėdo ligjesh, por ato nuk mund tė jenė tė plotfuqishme pa miratimin e pėrfaqėsuesit tė posaēėm tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm nė Kosovė. Kėshtu ka deklaruar zėdhėnėsi i UNMIK-ut nė Prishtinė Kristian Lindmajer, duke komentuar kėrkesėn e kryeministrit tė Kosovės Bajram Rexhepi qė Kuvendi i Kosovės tė shpallė tė pavlefshme tri ligje tė miratuara pas 22 marsit tė vitit 1989, tė cilat aktualisht janė pengesa kryesore pėr rrjedhėn normale tė procesit tė privatizimit nė Kosovė.

Ai tha se vendimi pėr qėndrimin e UNMIK-ut lidhur me kėtė ēėshtje mund tė dihet vetėm javėn e ardhshme, mirėpo tė gjithė e dimė shumė mirė se kompetencat e Kuvendit tė Kosovės janė nėn ato tė pėrfaqėsusit special tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm, tha zėdhėnėsi Lindmajer.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail