Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Buxheti i Kosovės pėr vitin 2004 do tė jetė 619,3 milionė euro


Prishtinė, 24 Nėntor 2003 - Buxheti i Kosovės pėr vitin 2004 do tė jetė 22 pėr qind mė i lartė, krahasuar me buxhetin e vitit 2003, ndėrsa do tė ketė 5 pėr qind rritje tė pagave nė sektorin e shėrbimeve publike, njoftoi dje Ministri i Ekonomisė dhe Financave, Ali Sadrija. "Buxheti pėr vitin 2004, do tė jėtė 619.3 milionė euro. Ėshtė njė avancim, krahasuar me vitin paraprak prej 22 %, dhe trajton nė mėnyrė specifike dhe adekuate tė gjitha nevojat e agjencive pėrkatėse dhe ministrive," tha ministri Sadrija, pas mbledhjes sė mbajtur nga Kėshilli Ekonomik Fiskal.

Projektligji pėr ndarjen e buxhetit tė konsoliduar tė Kosovės, sė pari do tė shqyrtohet nga Kryeadministratori i Kosovės, Hari Holkeri, mė pas nga qeveria, e pastaj do t'i dėrgohet Kuvendit tė Kosovės pėr miratim dhe nė fund duhet ta nėnshkruajė Kryeadministratori i Kosovės.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail