Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Bllokimi i privatizimit rrezikon investimet nga jashtė


PRISHTINĖ, 22 Nėntor 2003 - Bllokimi i procesit tė privatizimit tė ndėrmarrjeve shoqėrore ka ndikuar negativisht nė marrėdhėniet ekonomike me jashtė, nė gjetjen e partnerėve pėr pjesėmarrje nė investime dhe privatizim, thuhet nė njė komunikatė lėshuar nga Oda Eonomike e Kosovės. Nė komunikatė thuhet se nė mbledhjen e mbajtur dje nga Kėshilli Drejtuesi i OEK-ut ku ishin tė pranishėm edhe kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, ministri i Tregtisė dhe Industrisė, Ali Jakupi, koordinatori i Paktit tė Stabilitetit pėr Kosovė, Besim Beqaj dhe Ahmet Shala nga AKM-ja, gjithashtu u sollėn edhe konkludime tė tjera qė kanė tė bėjnė me procesin e privatizimit dhe rreth zhbllokimit tė kėtij procesi. Sipas tyre procesi i privatizimit duhet tė fillojė menjėherė dhe pa kurrfarė ndryshimesh nė rregullore dhe politika operacionale.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail