Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Luksemburgu i interesuar tė investojė nė Kosovė


PRISHTINĖ, 20 Nėntor 2003 - Ēėshtja e operacionalizimit tė standardeve, ajo e privatizimit, situata politike dhe e sigurisė nė vend si dhe ēėshtja e statusit tė Kosovės, ishin tema diskutimi, nė takimin ndėrmjet kryeministrit tė Kosovės, Bajram Rexhepi dhe kryeministrit tė Luksemburgut, Junker.


Pas takimit kryeministri Rexhepi, tha se edhepse Luksemburgu ėshtė njė vend i vogėl, ai e ka ndihmuar Kosovės me aparatura tė ndryshme nė lėmin e shėndetėsisė. "Kėsaj radhe ky vend qė ėshtė anėtar i BE-sė ka shprehur interesimin qė ta ndihmojė edhe mė tepėr Kosovėn, nėpėrmjet AER-it", ėshtė shprehur Rexhepi.


"Luksemburgu ėshtė interesuar qė nė Kosovė tė hapė njė filiale tė bankės, e nėpėrmjet kėsaj banke tė ndihmojė Kosovėn me investime tė ndryshme", tha kryeministri Rexhepi.


Ndėrkohė, kryeministri i Luksemburgut, Junker ka theksuar se pėr ēėshtjen e statusit pėrfundimtar tė Kosovės, mund tė diskutohet vetėm nėse pėrbushen standardet.


ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail