Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Dalin nė shesh keqpėrdorimet nė BKU


Prishtinė, 18 nėntor 2003 - Drejtori i Bibliotekės Kombėtare Universitare tė Prishtinės (BKU), Sali Bashota, bėri sot tė ditur se nė periudhėn qershor 1999 - shtator 2002 ky institucion ėshtė dėmtuar pėr 61.355 euro. Bashota thotė se njė inspektim financiar ka nxjerrė nė shesh keqpėrdorime tė shumta nė kėtė institucion gjatė kėsaj periudhe kohore dhe theksoi se nga llogaritė e biliotekės janė tėrhequr mjete pa asnjė mbulesė.

Z. Bashota tha gjithashtu se gjatė kėsaj periudhe kohore nuk ėshtė kryer asnjė obligim i Bibliotekės ndaj Korporatės Elektroenergjetike tė Kosovės dhe ndaj "Termokosit".

Ndėrkaq, Ministri i Arsimit, Rexhep Osmani, bėri tė ditur se ky inspektim finaciar nė Bibliotekėn Kombėtare Universitare ėshtė bėrė me kėrkesė tė kėsaj Ministrie. Ai tha se raporti i kompletuar do t'u dėrgohet pėr procedurė tė mėtejshme organeve tė hetuesisė, pasi bėhet fjalė pėr shkelje tė rėnda e keqpėrdorime tė mėdha.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail