Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi takohet me zyrtarė tė FMN-sė


Prishtinė, 15 Nėntor 2003 - Kryeministri Bajram Rexhepi diskutoi me delegacionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar, politikat fiskale dhe mundėsitė pėr gjetjen e zgjidhjeve mė tė favorshme pėr nxitjen dhe zhvillimin ekonomik tė Kosovės.

Mimoza Kusari, zėdhėnėse e kryeministrit, tha se nė takim ėshtė biseduar edhe pėr KEK-un dhe gjetjen e mundėsive pėr njė menaxhim mė tė mirė tė tij. Sipas saj sė shpejti pritet tė formohet agjencia e specializuar pėr menaxhimin e KEK-ut dhe se deri tash 3 kompani tė huaja janė paraqitur nė lidhje me kėtė.

Nė takim ėshtė diskutuar edhe pėr kombinatin Trepēa dhe bllokimin e procesit tė privatizimit.

Kryeministri Rexhepi ka shfaqur brengėn e tij pėr bllokimin e procesit tė privatizimit dhe ka kėrkuar rifillimin sa mė tė shpejtė tė kėtij procesi.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail