Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nga dhjetori kosovarėt do tė paguajnė 3.5 euro pėr RTK-nė


Prishtinė, 15 Nėntor) 2003 - Qė nga muaji dhjetor, qytetarėt e Kosovės do tė fillojnė ta parapaguajnė servisin publik, Radio dhe Televizionin e Kosovės. Sipas Charles Brown, menaxher ndėrkombėtar nė KEK, nė faturen e muajit nėntor, e cila do tė paguhet nė muajin dhjetor, do tė jetė e shkruar se kosovarėt kanė pėr detyrė t’i paguajnė edhe 3.5 euro pėr RTK-nė.

"Marrėveshja po rishikohet edhe njėherė nga kėshilltarėt e mi ligjorė dhe marrėveshja do tė nėnshkruhet tė hėnėn", tha Charles Brown. "Qytetarėt e Kosovės do tė fillojnė ta parapaguajnė RTK-nė nė dhjetor pėr faturat e muajit nėntor".

Sipas Charles Brown, parapagimi i servisit publik tė Kosovės mė ndihmėn e KEK-ut, pėr momentin mund edhe tė mos jetė i dobishėm pėr vetė KEK-un, mirėpo nė aspektin afatgjatė do tė jetė i dobishėm pėr tė gjithė.

Unė mendoj qė tė gjihtė do tė pėrfitojnė kėshtu qė edhe KEK-u do tė pėrfitojė, shtoi Brown.

Nė qershor tė kėtij viti ishte nėnshkruar njė rregullore nga kryeadministratori i Kosovės pėr fillimin e parapagimit. Edhepse parapagimi ėshtė dashur tė filloj mė heret, sipas zyrtarėve tė KEK-ut kjo vonesė ėshtė bėrė derisa janė qartėsuar disa pozicione ligjore.

Ndėrkohė, tė hėnėn pritet qė marrėveshja mes RTK-sė dhe KEK-ut tė nėnshkruhet ashtu siē janė pajtuar palėt me heret, pa asnjė ndryshim tė asnjė neni dhe tė asnjė aneksi.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail