Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shtohen reagimet ndaj ndėrprerjes sė privatizimit


Prishtinė, 14 Nėntor 2003 - Pėrfaqėsuesit e 23 ndėrmarrjeve tė privatizuara, reagojnė publikisht pėr shkak tė mosrealizimit tė obligimeve nga Agjencioni Kosovar i Mirėbesimit. Teksti i kėtij reagimi qė u prezentua sot nė Odėn Ekonomike tė Kosovės do t’u dėrgohet institucioneve mė tė larta vendore e ndėrkombėtare.

Nė takimin e djeshėm mori pjesė edhe anėtari i bordit sė AKM-sė Bahri Shabani, i cili megjithė problemet, shpreson se procesi nuk do tė bllokohet. Ai tha se mė tepėr ka qenė kjo njė taktikė e disa njerėzve nė kuadėr tė UNMIK-ut, qė e kanė luajtur lojėn e tyre pėr t’i frikėsuar tė gjithė ata qė kanė pasur interesim dhe dėshirė tė investojnė nė Kosovė.

Avokati Gani Tigani i cili pėrfaqėson disa nga klientėt qė kanė marrė pjesė nė tenderė, tha se interesi i klinetėve tė tij nuk ėshtė tė ngritet padi ndaj AKM-sė, por tė realizohet puna. Fituesit e tenderėve u ankuan se duke humbur kohė, po humbin edhe para, duke i paguar kamatat bankare.

ECIKS /RTKLIVE
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail