Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shfrytėzuesit buxhetor tė shlyejnė borxhet ndaj KEK-ut


Prishtinė, 14 Nėntor 2003 - Ushtruesi i detyrės sė menaxherit tė KEK-ut, Ēarls Braun, kėrkoi nė Prishtinė nga ministri i Ekonomisė dhe Financave, Ali Sadriu, qė tė detyrojė shfrytėzuesit buxhetorė qė tė shlyejnė borxhet ndaj KEK-ut, tė cilat kapin shumėn prej 5 milionė eurosh. "Ne jemi pajtuar qė problemet e KEK-ut duhet tė drejtėsohen nė nivelin mė tė lartė midis UNMIK-ut dhe qeverisė, qė tė merremi me problemin e KEK-ut nė tėrėsi dhe nė mospagesėn e energjisė," tha Braun.

Nė takim u shqyrtua edhe ēėshtja e shfrytėzuesve tė rrymės, tė cilėt nga autoritetet janė vlerėsuar si raste sociale dhe si tė tilla janė tė liruar nga obligimet ndaj KEK-ut. Ministri Ali Sadriu theksoi se borxhi i kategorive sociale arrin nė 13 milionė euro, por pėr kėtė ēėshtje llogari duhet kėrkuar nga Shtylla I e UNMIK-ut, pasi ajo ka pėrcaktuar qytetarėt e kategorive tė rrezikuara qė tė lirohen nga pagesa e energjisė.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail