Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosovė: Zero tolerancė ndaj korrupsionit


PRISHTINĖ, 13 NĖNTOR 2003 - Prej dje nė Kosovė ka filluar tė veprojė njėsia e cila do tė merret me hetimin e korrupsionit nė UNMIK, nė Institucinet e Kosovės dhe nė tė gjitha institucionet tjera qė financohen nga buxheti i konsoliduar i Kosovės. Njėsia anti-korrupsion pėrbėhet nga pėrfaqėsues ndėrkombėtar por jo edhe nga pėrfaqėsues vendor. Zėdhėnėsi i UNMIK-ut, Sunil Narula thotė se korrupsioni nuk do tė tolerohet." Ne tashmė e kemi kėtė njėsi dhe do tė pėrcjellim kudo qė ka mashtrim apo korrupsion, qoftė nė UNMIK, nė Institucionet e Kosovės apo ēfarėdo organizate tjetėr qė financohet nga buxheti i konsoliduar i UNMIK-ut" theksoi ai.Zėdhėnėsi i UNMIK-ut pėrsėriti qėndrimin pėr zero tolerancė ndaj korrupsionit. Ai thotė se do tė hetohen tė gjitha akuzat qė janė bėrė pėr korrupsion ndaj UNMIK-ut por edhe akuzat tjera. "Ne jemi tė brengosur pėr kėto akuza. Ju e dini rastin e Gjo Trashler. E kemi pėrcjellur deri nė fund, dhe i kemi kthyer tė hollat dhe Trushler tash ėshtė prapa grilave nė Gjermani. Ne jemi tė shqetėsuar ēdoherė qė bėhen akuza dhe do t’i hetojmė kėto akuza". Zyrtarėt e UNMIK-ut nuk japin detaje nėse ka filluar tė bėhet ndonjė hetim brenda admnistratės sė UNMIK-ut ose nė ndonjė institucion tjetėr. Ndėrkohė, vendimi pėr formimin e njėsisė anti-korrupsion ėshtė nėnshkruar gjatė muajit tė kaluar nga Shefi i UNMIK-ut.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail