Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Filloi implementimi i projektit "e-Government"


PRISHTINĖ, 13 NĖNTOR 2003 - Projekti “e-Government” i organizuar nga fondacioni Soros filloj tė implemntohet edhe nė komunėn e Mitrovicės , Ferizajit , Podujevės , Shtimjes dhe Lypjanit. Drejtuesit e kėtyre komunave kanė nėshkruar sot memorandumin e mirėkuptimit me organizatorėt e kėtij projekti, i cili pėr herė tė parė ėshtė implementuar nė komunėn e Gjakovės. Organizatorėt e projektit synojnė qė pėrmes vendosjes sė teknologjisė informative nėpėr komuna (ofrimin e shėrbimeve administrative pėrmes rrjetit kompjuterik) tė rrisin efikasitetein e punės sė tyre, rritjen e nivelit tė shėrbimeve publike si dhe rritjen e transparencės nė mes tė udhėheqėsve tė komunave dhe qytetarėve.

Projekti “e-Government” ėshtė cilėsuar i rėndėsishėm edhe nga udhėheqėsit e komunave. Projekti finacohet bashkarisht nga fondacioni “Soros” dhe Agjensia ndėrkombėtare pėr zhvillim UNDP , ndėrsa pėrveq Gjakovės, ditė mė parė ka filluar tė implementohet edhe nė komunat e Prishtinės , Gjilanit, Pejės dhe Prizrenit.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail