Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Holkeri nė New York diskuton privatizimin nė Kosovė


NEW YORK, 12 NĖNTOR 2003 - Kryeadministratori i Kosovės, Hari Holkeri gjatė vizitės sė tij nė Kėshillin e Sigurimit tė OKB-sė nė Nju-Jork ka vazhduar takimet me zyrtarėt vendas Sipas njė zėdhėnėsi tė OKB-sė, Holkeri dje pasdite ėshtė takuar me pėrfaqėsuesin e Zyrės ligjore nė OKB Hanc Korel. Ky zėdhėnės tha se njė ndėr temat qė ėshtė biseduar nė kėtė takim, ishte edhe ēėshtja e pezullimit tė privatizimit tė ndėrmarrjeve shoqėrore nė Kosovė, duke shtuar se njėri nga aspektet e vizitės dhe mandatit tė Holkeri, ėshtė edhe zgjidhja e kėsaj ēėshtjeje. Aspekte tė tjera tė bisedave dhe takimeve tė Holkerit me zyrtarėt e OKB-sė, do tė jenė mbėshtetja dhe vazhdimi i dialogut tė filluar nė takimin e Vjenės ndėrmjet Prishtinės dhe Beogradit.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail